Doskovina na mieru, kuchynské pracovné dosky, krby, parapety

 žulová kuchynská doska

 

Žulové kuchynské dosky

 

Prírodný kameň, žulové dosky, doskovina majú už po stáročia v interiéri svoje miesto a slúži nielen ako dekorácia. Najčastejšie použitie je obloženie pracovných plôch v kuchyni a to vrátane kuchynskej pracovnej dosky, najmä vďaka unikátnym vlastnostiam tohto materiálu:

Keďže je kameň jedným z najstabilnejších a najtrvanlivejších materiálov nebojte sa ho použiť. Kuchynské pracovné dosky navyše štandardne ošetrujeme kvalitnou impregnáciou, ktorá je certifikovaná a ktorá zaistí ľahkú údržbu povrchov.

 

 

Schody a schodiská

 

Kameň pre svoju trvanlivosť, odolnosť, ľahkú údržbu a zaujímavý vzhľad sa od nepamäti využíva v stavebníctve. Jednou z možností sú kamenné schody alebo kamenné schodisko.

Kamenné schody aj ďalšie kamenné prvky v interiéri zdobia medziposchodové priestory a spĺňajú vysoké nároky na estetické aj praktické hľadisko. Vonkajšie kamenné schodisko je veľmi praktické vo svojej zdrsnenej podobe, ktorá bráni pošmyknutiu, napríklad v daždi. 

 

žulové schody z kameňa

ŽULA

 

Žula sa v širokej miere využívala ako stavebný a obkladový kameň a taktiež ako dlažobný kameň. S pribúdajúcimi kyslými dažďami žula začala nahrádzať mramor ako materiál na výrobu pomníkov a monumentov, keďže je oveľa viac trvácna. Leštená žula je obľúbený materiál pre použitie ako pracovná kuchynská doska vzhľadom na svoju životnosť a estetickosť. Tiež žulu viete použiť na schody, parapety, zásteny, prípadne keď zmeníme povrch na kartáčovaný, požiť sa dá aj do exteriéru. Napríklad na terasu, chodníky, schody atď.


MRAMOR 

 

 

Slovo mramor je všeobecne zaužívané na označenie kameňa, ktorý je možné vyleštiť do vysokého lesku. Ako obľúbený materiál pre sochárov starých Grékov a Rimanov, mramor sa stal symbolom tradície a vycibreného vkusu. Jeho pestrosť a široká škála farieb ho robí obľúbeným dekoračným materiálom a je často imitovaný. Použitie má hľavne ako kameň na schody, parapety, dlažba, zástena.


TECHNISTONE

 

Technistone je vysoko kvalitný materiál, ktorý kombinuje prírodné suroviny (napr. kremeň) s najnovšími technológiami miešania a lisovania. Vďaka svojim unikátnym vlastnostiam zodpovedá praktickým potrebám moderných domácností, uplatnenie nájde ako v kuchyni (kuchynská doska či kuchynská dlažba), tak aj v kúpeľni, kde dotvorí prvotriedny dizajn pomocou dosky do kúpeľne. Používa sa prevažne v interiéri a má široké využitie ako kameň na kuchynskú linku, kameň na bar, zástena do kuchyne, parapety, kamenný obklad, kamenná dlažba atď.


Onyx 

Onyx vzniká usadením oxidu kremičitého v plynných dutinách v láve, čo vedie k vzniku výrazných pásov alebo pruhov, ktoré vidíme v kameni. Prichádzajú v rôznych odtieňoch červenej, oranžovej a hnedej, ktoré sa často striedajú s nápadnými pásmi bielej farby. Páska v onyxe je rovná a je buď hnedá alebo čiernobiela, zatiaľ čo zakrivené pásy sa vyskytujú v odrode kremeňa známej ako achát . Od staroegyptských čias sa ónyx moril, aby sa zlepšila alebo zmenila jeho farba.  


Travertín 

Travertín vzniká vyzrážaním takzvanou sedimentáciou z vôd obohatených na uhličitan vápenatý. Na jeho tvorbe sa môžu výrazne podieľať riasy, alebo rastliny, ktoré z vody odoberajú oxid uhličitý. Pre travertín je charakteristická pórovitá štruktúra. Tieto póry sú výsledkom úniku plynov pri vzniku travertínu.


Silestone

Silestone je umelý tvrdený kameň pôvodom zo Španielska na báze kremeňa, ktorý materiálu zaisťuje výborné úžitkové vlastnosti. Doplnenie o prímesi kameniny, skla, porcelánu a vitrifikovaného popola potom doskám Silestone prepožičiava nespočetné množstvo variácií textúry, farieb a povrchových úprav, ktoré nemá medzi umelými ani prírodnými kameňmi obdoby. Pri využití materiálu pre kuchynské pracovné dosky je navyše u niektorých odtieňov možné dodať tiež masívne drez z rovnakého materiálu. Materiál odolá aj vysokým teplotám okolo 120 ° C. Vďaka křemennému základu je tiež vysoko rezistentný voči poškriabaniu či odreninám vyplývajúcich z každodenného používania.


  

Jednoduché kroky
k Vašej pracovnej doske

 

Neváhajte a kontaktujte nás, radi vám poradíme a spracujeme vašu cenovú ponuku šitú na mieru. Ak cena prekročí Váš rozpočet, neváhajte a povedzte nám o tom, pokúsime sa nájsť alternatívny materiál, jednoduchšie spracovanie alebo iné riešenie.

 

 

 


 Realizácie


 


 

Ponúkame vám kvalitné riešenia pre vaše domácnosti a obchodné priestory - od kuchynských pracovných dosiek až po parapety a krb, všetko precízne rezané na mieru podľa vašich predstáv.

Prečo prírodný kameň?

Prírodný kameň je synonymom pre luxus, odolnosť a trvácnosť. S jeho jedinečnými vzormi a textúrami prináša jedinečnú estetiku a eleganciu do každého priestoru. Naše produkty sú nielen vizuálne ohromujúce, ale aj praktické a odolné.

Naše výrobky:

  1. Kuchynské pracovné dosky: Ideálne riešenie pre kuchyne hľadajúce kombináciu funkčnosti a estetiky. Ponúkame rôzne druhy kameňa, od žuly po mramor, aby sme vyhoveli vašim individuálnym potrebám.
  2. Krby: Nič nepridáva domovu viac pohodlia a tepla ako krb z prírodného kameňa. Naše krby sú dizajnérskymi skvostmi, ktoré sa stanú centrálnym bodom každej miestnosti.
  3. Parapety: Odolné a elegantné parapety z prírodného kameňa sú ideálnym doplnkom pre vaše okná. Poskytujú nielen praktickú funkciu, ale aj dekoratívnu hodnotu.

Rezané na mieru podľa vašich predstáv:

Všetky naše produkty sú precízne rezané na mieru podľa vašich špecifikácií. Naši odborníci pracujú ruka v ruke s vami, aby sa uistili, že výsledný produkt presne zodpovedá vašim požiadavkám.

Poradenstvo a inštalácia:

Potrebujete pomoc pri výbere materiálu alebo dizajnu? Náš tím skúsených profesionálov je tu, aby vám poradil a zabezpečil bezproblémovú inštaláciu.

Presvedčte sa sami o kráse a kvalite našich produktov z prírodného kameňa, ktoré sú dokonalým spojením tradičných remeselných techník a moderného dizajnu.