Vápenec

6 položiek celkom

Cena

1345
11345
hj598 7 e86c50d0 c069 479f 8f4c dc7d957c7e28
€44,90 / m2

Štiepaný obklad alebo dlažba Vápenec Keiton z chorvátskeho vápenca so sekaným povrchom nepravidelného tvaru.

Kód: 598
Nášľapný kameň Vápenec
€32,90 / m2

Nášľapný kameň Vápenec s prírodným povrchom nepravidelného tvaru. Tento vápenec z prírodného kameňa nájde svoje využitie v každej záhrade, je vhodný na stavbu chodníka alebo slúži ako nášlapný kameň. Taktiež aj ako chodník v záhrade,...

Kód: 685/5 /
nepravidelný vápenec antik
€22,90 / m2

Kamenný obklad / kamenná dlažba z prírodného kameňa vápenec s prírodným povrchom nepravidelného tvaru. Tento vápenec je možné použiť v interiéri aj exteriéri, napríklad ako obklad na stenu, obklad na plot, obklad na sokel domu.

Kód: 412/O 1
Vápenec B7 štiepaný kameň
€21,50 / m2

Nezamenitelný obklad alebo dlažba z prírodného kameňa Vápenec B7 s prírodným povrchom nepravidelného tvaru. Tento vápenec je možné použiť v interiéri aj exteriéri, napríklad ako obklad na stenu, obklad na plot, obklad na sokel domu.

Kód: 409/O 1
Vápenec CH štiepaný kameň
od €13,90 / m2

Nepravidelný štiepaný kamenný obklad alebo dlažba z Chorvátskeho vápenca v teplých bledo-žltých tónoch. Vhodný pre použitie v interiéri alebo exteriéri.

Kód: 388/OBK
WL21S skara
€29,50 / m2

Obkladový prírodný kameň Black WL21S vo formáte 60 x 30 cm je z kvalitného vápenca.

Kód: 508

Vápenec - Obklad a dlažba

Prírodný vápenec - Elegantný a funkčný Vápenec je prírodný kameň, ktorý je obľúbený v interiérovom aj exteriérovom dizajne vďaka svojej elegancii a mnohostrannosti. Jeho jemná textúra a zemité odtiene prinášajú do priestorov pocit tepla a pohody.

Výhody vápencového obkladu a dlažby:

  • Estetika: Vápenec má jedinečnú štruktúru a farebnú paletu, ktorá dodáva interiérom luxusný vzhľad.
  • Odolnosť: Aj keď je vápenec mäkší v porovnaní s inými druhmi kameňa, je odolný voči mechanickým poškodeniam a slúži dlhé roky.
  • Funkčnosť: Vápencová dlažba je ideálna pre kúpeľne a kuchyne, keďže je odolná voči vlhkosti.
  • Mnohostrannosť: Hodí sa ako na podlahy, tak aj na steny, schody či terasy.

Aplikácie vápencovej dlažby a obkladu: Vápenec je skvelý pre rôzne priestory a použitia. Ak už hľadáte kameň na podlahu obývacej izby, obklad kúpeľne, alebo dlažbu na terasu, vápenec je vynikajúcou voľbou.

Starostlivosť o vápencovú dlažbu a obklad: Hoci je vápenec relatívne odolný materiál, je dôležité dbať na pravidelnú údržbu. Odporúčame používať neagresívne čistiaci prostriedky a pravidelne nanášať impregnáciu na zachovanie jeho krásy a životnosti.

Prírodný kameň vápenec

 

Vápenec je usadená hornina zložená prevažne z minerálu kalcitu a tvoriaca asi 15% sedimentárnej kôry zeme. Je to základný stavebný kameň stavebného priemyslu a hlavný materiál, z ktorého sa vyrába kamenivo, cement, vápno a stavebný kameň. 

Ako zdroj vápna sa používa na výrobu papiera, plastov, skla, farieb, ocele, cementu, kobercov, ktoré sa používajú v zariadeniach na úpravu a čistenie vody a na spracovanie rôznych potravín a domácich potrieb.

Stavebný priemysel používa vápenec na steny a podlahy na budovách. Od starodávnych egyptských pyramíd po súčasnú architektúru má tento prírodný kameň vysokú pevnosť, odolnosť a odolnosť proti korózii. Ich protišmykové a tepelne odolné vlastnosti sú vysoko cenené. 

vapenec

 

Vápencová dlažba sa používa na rôzne účely, ako sú fasády, vnútorné a vonkajšie steny, vnútorné a vonkajšie podlahy, záhrady, bazény a chodníky. Tento kameň je možné inštalovať do kuchýň, kúpeľní alebo krbov. Vápenec je architektmi veľmi ceneným kameňom pre tradičné i súčasné projekty. Tento prírodný materiál dodáva krásu mnohým budovám, pretože sa ponúka v širokej škále povrchových úprav, napríklad leštených alebo brúsených. Povrchová úprava (impregnácia) nanášaná na kameň môže meniť farbu a vytvárať tak hlbšie alebo sýtejšie tóny. Môže tiež doplniť ďalšie stavebné materiály a môže sa použiť na iné vysoko dekoratívne aplikácie.