Kamene ako dekorácia do akvária

16 položiek celkom

Cena

08
108
lava kus
€0,58 / kg

Dekoračný kameň Red Láva kus, odborne nazývaný scoria, je zaujímavím farebným doplnkom do záhrady. Červené sfarbenie vzniká počas erupcie v dôsledku oxidácie železa. 

Kód: 178
black lava
€0,58 / kg

Dekoračný kameň Black láva kus, odborne nazývaný scoria, je zaujímavím farebným doplnkom do záhrady. Nádherne sfarbená láva čiernej farby ožví vašu záhradu. Lávový okrasný kameň je veľmi ľahký a výborne sa s ním v záhrade pracuje.

Kód: 148
ec9d36ee 8ea8 4680 a879 df4a36546a47
€7,90 / ks

Dekoračný štrk Láva, odborne nazývaný scoria, je zaujímavím farebným doplnkom do záhrady. 

Kód: 583
Lava
€6,90 / ks

Dekoračný štrk Láva, odborne nazývaný scoria, je zaujímavím farebným doplnkom do záhrady. Červené sfarbenie vzniká počas erupcie v dôsledku oxidácie železa. Lávový okrasný kameň je veľmi ľahký a výborne sa s ním v záhrade pracuje.

Kód: 109/-18
origin black
€0,45 / kg

Dekoračný kameň Origin Black nádhernej čierno bielej farby. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu.

Kód: 169
Trialle kus
€0,38 / kg

Okrasný kameň Trialle v odtieňoch farieb oranžová, biela, šedá s dierovaním. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu. Je ideálny pre vodné prvky.

Kód: 187
Pipeline
€0,60 / kg

Dekoračný kameň Pipeline kus v nádhernej oranžovej farbe, a nápaditým dierovaním. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu.

Kód: 172
trialle antic
€0,49 / kg

Okrasný kameň Trialle antic nádhernej bledej farby. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu. Je ideálny pre vodné prvky.

Kód: 184
moonstone
€0,58 / kg

Dekoračný kameň Moonstone v odtienoch oranžová, šedá, biela farba. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu.

Kód: 154
bibione yellow ok
€0,45 / kg

Dekoračný kameň Bibione Yellow nádhernej žlto bielej farby. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu.

Kód: 139
atlas red okr
€0,29 / kg

Dekoračný kameň Amfibolit kus nádhernej zelenej farby. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu. Je mimoriadne krásny, keď je mokrý; ideálne pre vodné prvky.

Kód: 133
bibione yellow st
€0,38 / kg

Dekoračný kameň Bibione Yellow nádhernej žlto bielej farby. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu.

Kód: 142
black angel kus
€0,65 / kg

Dekoračný kameň Black Angel kus s nápadnými bielymi pruhmi a občasnými jantárovými tónmi. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu. Je mimoriadne krásny, keď je mokrý; ideálne pre vodné prvky.

Kód: 145
Mramor R kus
€0,29 / kg

Dekoračný kameň Mramor R kus s nápadným mramorovaním ružovej farby. Tento neobvyklý a pútavý okrasný kameň určite zlepší každú záhradu.

Kód: 157
38bc0d67 ad50 418f 9fff 9b9aa9d92a0b
€0,55 / kg

Dekoračný kusový kameň Nero Ebano vo frakcií 200/400 mm,  Nero Ebano je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche.

Kód: 592
thassos kus2
€0,55 / kg

Dekoračný kus Thassos vo frakcií 20/40 cm, okrúhliak Thassos z mramoru je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná sneho biela farba.

Kód: 181

Kamene do akvária: Esenciálna výzdoba pre každé podvodné kráľovstvo

Kamene do akvária sú viac než len estetickým doplnkom. Sú kľúčovou súčasťou ekosystému vášho akvária, ktorá prispieva k jeho zdraviu a rovnováhe. Pripustíme si, prečo by ste mali zvážiť pridanie kameňov do vášho akvária a aké typy sú najlepšie pre rôzne typy rybiek a rastlín.

Prečo sú kamene dôležité pre akvárium? Kamene poskytujú úkryt pre rybky, čo im umožňuje mať miesto, kde sa môžu schovať a cítiť sa v bezpečí. Sú tiež perfektným miestom pre rast baktérií, ktoré pomáhajú v procese nitrogenového cyklu, a tým udržiavajú čistotu vody.

Ako vybrať kamene pre akvárium? Pri výbere kameňov je dôležité brať do úvahy veľkosť vášho akvária, typ rybiek a rastlín, ktoré v ňom žijú, a aké pH je ideálne pre váš ekosystém. Mnohé kamene môžu meniť pH vody, takže je dôležité vedieť, čo hľadáte.

Najpopulárnejšie typy kameňov pre akvária:

  1. Lava kamene: Tieto porézne kamene sú ideálne pre rast baktérií.
  2. Dragons Stone: S ich jedinečnými tvarmi a štruktúrami sú obľúbeným výberom pre aquascaping.
  3. Serpentinový kameň: Jeho zelené odtiene prinesú do vášho akvária prírodný vzhľad.

Bez ohľadu na to, aký typ akvária máte, kamene sú esenciálnym doplnkom, ktorý prispieva k estetike a funkčnosti vášho podvodného sveta. Ako ste sa dozvedeli, nie všetky kamene sú rovnaké, takže je dôležité vybrať tie správne pre váš konkrétny ekosystém.

Aké kamene a aká dekorácia je najlepšia do vášho akvária?

V zásade rozlišujeme medzi horninami, ktoré sú vo vode neutrálne, a horninami, ktoré vodu mierne spevňujú. Zatiaľ čo kamene ako láva alebo dračie kamene kvalitu vody neovplyvňujú, najmä skaly s nádherne členitým povrchom ako napríklad Moon Stone alebo Pipeline obsahujú trochu vápna a môžu teda vodu trochu stvrdnúť. Najmä ak máte vo svojom akváriu systém vstrekovania CO 2 , kyselina uhličitá, ktorú produkuje, má potenciál rozpustiť vápenné usadeniny obsiahnuté v týchto horninách. Tým sa zvyšuje uhličitanová tvrdosť ako aj celková tvrdosť akváriovej vody. 

Na udržanie nízkej tvrdosti vody odporúčame častejšie meniť väčšie množstvo vody. Na doplnenie nádrže použite demineralizovanú vodu alebo vodu zo systému reverznej osmózy. 

Pred umiestnením do akvária sa odporúča dôkladne vyčistiť každý kus kameňa alebo ho aspoň dôkladne opláchnuť pod tečúcou vodou. Odstránite tak drobné čiastočky prachu, ktoré by inak zakalili vodu, najmä v nových nádržiach. Najmä Moon Stone, je známy tým, že vo svojich mnohých zákutiach obsahuje hlinité usadeniny. Odstráňte ich ostrým predmetom a pred umiestnením do nádrže kamene dôkladne opláchnite.