Murovací kameň, kameň na murovanie suchého múrika.

2 položiek celkom

Cena

140149
1140149
297167327 727958288294897 6642517744366861473 n
€140 / ks

Tradičný kameň zo Slovenska, v tmavej (hrdzavo hnedej farbe) nepravidelných rozmerov. Ponúkame andezitové koše v rôznych hrúbkach a rozmeroch podľa potrieb zákazníka.

Kód: 661/2 /
Murovací kameň Šedo hnedý
€149 / ks

Tradičný kameň zo Slovenska, v tmavej (šedo hnedej farbe) nepravidelných rozmerov. Ponúkame andezitové koše v rôznych hrúbkach a rozmeroch podľa potrieb zákazníka.

Kód: 664/2 /

Hľadáte murovací kameň na suchý múrik?

Múrik z prírodného kameňa nájde svoje uplatnenie hlavne v záhradách a tým oživí vašu záhradu zaujímavou dekoráciou. Kameň je triedený a určený na murovanie a stavbu suchého múrika. Taktiež sa dá využiť ako oddelovač skalky alebo na vymurovanie plotu s originálnym vzhľdom.

#ShowMore#

 

Výborne sa hodí aj na oddeľovanie prvkov, častí alebo funkcií v záhrade, napr. na oddelenie schodov, chodníka, trávnika a pod. Suché múriky sú vhodné do väčších záhrad vidieckeho charakteru, na okrajové pozemky, do prírodného prostredia okolo chát, víkendových domov a horského prostredia.

Prednosťou suchého múrika je jeho prirodzený vzhľad. Do suchého múrika môžte vysadiť rastlinky. Takto vysadený suchý múrik získa originálny vzhľad a prirodzene sa hodí do každej záhrady. Suchý múrik je skvelým riešením pre svahovité záhrady. Poskytuje životný priestor živočíchom vyhľadávajúce suchšie presvetlené časti záhrady. Suchý múr s malými úkrytmi pre zimovanie živočíchov môže byť aj pekným ozdobným prvkom v záhrade. 

 

kameň na murovanie

 Najoblúbenejší je ANDEZIT

Andezit patrí k najviac obľúbeným štiepaným kameňom na Slovensku. A to hlavne obklady, dlažby ale aj suché múriky. Jeho výhodou sú dlhá životnosť a tvrdosť. Využijete ho na kamenné obklady stien, soklov či fasád.