Tkaná a netkaná textília proti burine

6 položiek celkom

Cena

05
105
Kolík na textíliu
€0,19 / ks s DPH

Plastový kolík na textíliu, dĺžky 15 cm, slúži na upevnenie netkaných a tkaných textílií do pôdy.

Kód: 445
Netkaná biela textília
€4,80 / ks s DPH

Netkaná textília biela sa vyrába z polypropylénu, je nezávadná a odolná proti poveternostným podmienkam, zároveň prepúšťa vzduch a vodu, takže rastlinám vytvára prirodzenú klímu.

Kód: 448
Netkaná textília proti burine
€0,90 / bm s DPH

Netkané textílie sa v  na našich záhradách používajú čoraz častejšie. Netkaná textília sa vyrába z polypropylénu, je nezávadná a odolná proti poveternostným podmienkam, zároveň prepúšťa vzduch a vodu, takže rastlinám vytvára prirodzenú...

Kód: 451
travny lem
€3 / ks s DPH

Odkryte krásy vášho záhradného dizajnu s neviditeľným plastovým obrubníkom. Estetické, dlhoveké a ľahko inštalovateľné riešenie na oddelenie trávnikov, kvetinových záhonov a chodníkov. Vaša záhrada bude vďaka nemu pôsobiť upravene a...

Kód: 900
plastovy klinec
€0,25 / ks s DPH

Objavte tajomstvo bezchybných, čistých a estetických okrajov vášho dvora, záhrady či chodníka. S našim plastovým kolíkom na neviditeľný obrubník získate jednoduchú inštaláciu a dlhodobú odolnosť!

Kód: 903
Tkaná textília čierna
€2 / bm s DPH

Špeciálne agrotextilia tkaná, zo 100% polypropylénových vlákien, UV stabilizovaná agrotextilie s plošnou hmotnosťou 100 g / m2.

Kód: 454

Textília a jej použitie

Geotextília je textilná fólia, ktorá slúži na ochránenie štrku proti zaburineniu. Má filtračnú funkciu, ktorá umožňuje presakovanie vody kolmo na rovinu. Geotextília sa vyrába z polypropylénu alebo polyesteru. Je odolná voči plesniam a baktériam.

#ShowMore#

Kde použiť geotextíliu?

Geotextília sa teší nesmiernej popularite nielen v stavebníctve ale aj v záhradníctve. Najčastejšie geotextíliu používame pod dlažobné kocky, záhradné cesty, pod kamene, do skalky. Taktiež sa používa v odvodňovacích systémoch. Skrátka všade tam, kde je potrebné odvádzať prebytočnú vodu. 

Geotextília v praxi

Záhradná textília  je používaná pri stavbe chodníkov alebo terás je navrhnutá tak, aby zabránila pohybu základu a umožnila voľný prúd podzemných vôd a plynov. Geotextília ja vhodná na použitie pod kôru alebo dekoračný kameň do záhonov s rastlinami. Keďže prepúšťa vodu aj vzduch a zároveň pôsobí ako zábrana proti rastu burine, tak je jeho prínos v skalke nesmierne dôležitý. Na ukotvenie textílie je dobré použiť klince do textílie. 

Najčastejšie sa používa ako separačná, filtračná a drenážna vrstva. Textília proti burine si nájde svoje uplatnenie v záhrede a pod okrasné kamene, kvetináče a podobne.