Textília proti burine

Textília a jej použitie

Geotextília je textilná fólia, ktorá slúži na ochránenie štrku proti zaburineniu. Má filtračnú funkciu, ktorá umožňuje presakovanie vody kolmo na rovinu. Geotextília sa vyrába z polypropylénu alebo polyesteru. Je odolná voči plesniam a baktériam.

Kde použiť geotextíliu?

Geotextília sa teší nesmiernej popularite nielen v stavebníctve ale aj v záhradníctve. Najčastejšie geotextíliu používame pod dlažobné kocky, záhradné cesty, pod kamene, do skalky. Taktiež sa používa v odvodňovacích systémoch. Skrátka všade tam, kde je potrebné odvádzať prebytočnú vodu. 

Geotextília v praxi

Záhradná textília  je používaná pri stavbe chodníkov alebo terás je navrhnutá tak, aby zabránila pohybu základu a umožnila voľný prúd podzemných vôd a plynov. Geotextília ja vhodná na použitie pod kôru alebo dekoračný kameň do záhonov s rastlinami. Keďže prepúšťa vodu aj vzduch a zároveň pôsobí ako zábrana proti rastu burine, tak je jeho prínos v skalke nesmierne dôležitý. Na ukotvenie textílie je dobré použiť klince do textílie. 

Najčastejšie sa používa ako separačná, filtračná a drenážna vrstva. Textília proti burine si nájde svoje uplatnenie v záhrede a pod okrasné kamene, kvetináče a podobne.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie