Najlacnejšie vyvýšené záhony betónové a z dreva v záhrade

12 položiek celkom

Cena

1369
11369
Betonovy kruhovy zahon
€187 / ks

Tento elegantný a robustný záhon je vytvorený z kvalitného betónu, čo zaručuje jeho dlhú životnosť a odolnosť voči poveternostným vplyvom. S priemerom 120 cm a výškou 50 cm, tento vyvýšený záhon poskytuje dostatok priestoru pre rôzne...

Kód: 936
betónový vyvýšený záhon
Tip
od €158 / ks

Vyvýšený záhon je vyrobený z celoprierezovo prefarbeného betónu vystužený oceľovými prútmi. Svojim povrchom a štruktúrou verne napodobňuje reliéf dreva. Hrúbka steny je 7 cm. Je ideálny aj ako bylinkový záhon. Výška záhona sa dá objednať...

Kód: 199/180
zahon 200x100
od €180 / ks

Rozšírte možnosti svojej záhrady s naším vyvýšeným záhonom, ktorý kombinuje robustnosť betónu s elegantným vzhľadom prírodného dreva.

Kód: 918/ROZ
zahon 250x100
od €369 / ks

Nechajte sa inšpirovať jedinečnou kombináciou funkčnosti a štýlu s našim vyvýšeným záhonom z betónu, ktorý pripomína pravé drevo.

Kód: 921/ROZ4
zahon 270 x 90
od €287 / ks

Vyvýšený záhon 270 x 130 cm v prevedení imitácia dreva. Výška záhonu sa dá objednať 33, 56, 78 cm. Nádherné betónové vyvýšené záhony v prevedení imitácia dreva vyrobené z oceľou vystuženého, celoprierezovo prefarbeného betónu s...

Kód: 202/270
Vyvýšený záhon antracit 180
od €158 / ks

Vyvýšený záhon 180 x 90 cm v antracitovom prevedení. Výška záhona sa dá objednať 29, 48, 67 cm. Nádherné betónové vyvýšené záhony v prevedení imitácia dreva vyrobené z oceľou vystuženého, celoprierezovo prefarbeného betónu s autentickým...

Kód: 208/183
Vyvýšený záhon antracit 270
od €287 / ks

Vyvýšený záhon 270 x 130 cm v antracitovom prevedení. Výška záhona sa dá objednať 33, 56, 78 cm. Nádherné betónové vyvýšené záhony v prevedení imitácia dreva vyrobené z oceľou vystuženého, celoprierezovo prefarbeného betónu s autentickým...

Kód: 211/270
Vyvýšený záhon mini dekor 1
od €78 / ks

Nádherné betónové vyvýšené záhony v prevedení imitácia dreva vyrobené z oceľou vystuženého, celoprierezovo prefarbeného betónu s autentickým reliéfom dreva. Montáž záhonu je rýchla a veľmi jednoduchá bez potreby ďalších spojovacích...

Kód: 205/60
208 vyvyseny zahon antracit 180 (1)
od €90 / ks

Zútulnite svoj vonkajší priestor s našimi vyvýšenými záhonmi z betónu, ktoré sú majstrovským dielom imitujúcim textúru a vzhľad pravého dreva.

Kód: 924/ROZ
Komposter 110
od €277 / ks

Náš betónový kompostér s imitáciou dreva je perfektnou voľbou pre každého, kto si praje pridať do svojej záhrady funkčný a zároveň estetický element.

Kód: 909/ROZ
studnicka
€247 / ks

Naše záhradné umývadlo je perfektným doplnkom pre každého, kto si praje pridať praktický a zároveň esteticky príťažlivý prvok do svojej záhrady.

Kód: 912
Nopova folia
€1,90 / bm s DPH

Nopová fólia do vyvýšeného záhonu.

Kód: 601

Betónové Vyvýšené Záhony: Trvanlivé a Funkčné Riešenie Pre Vašu Záhradu

Betónové vyvýšené záhony v imitácii dreva sú výbornou voľbou pre záhradníkov, ktorí hľadajú trvalé a esteticky príjemné riešenie pre pestovanie rastlín. Tieto vyvýšené záhony ponúkajú množstvo výhod a sú ideálne pre tých, ktorí chcú vytvoriť krásnu a dobre organizovanú záhradu. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z hlavných dôvodov, prečo by ste mali zvážiť betónové vyvýšené záhony pre svoju záhradu.

#ShowMore#

1. Trvalná Konštrukcia: Betón je materiál známy svojou trvanlivosťou. Vyvýšené záhony postavené z betónových blokov alebo dosiek vydržia dlhé roky bez potreby výmeny alebo renovácie.

2. Odolnosť voči Počasiu: Betónové vyvýšené záhony odolávajú všetkým poveternostným podmienkam. Nezáleží na tom, či je vonku horúco, alebo prší, betónová konštrukcia zostane stabilná.

3. Výborne Odtok Vody: Betónové záhony môžu byť navrhnuté tak, aby mali efektívny odtok vody. To zabezpečuje, že vaše rastliny nebudú trpieť prebytočnou vlhkosťou a pretečením.

4. Estetický Prvok: Betónové vyvýšené záhony môžu prispieť k estetike vašej záhrady. Môžete si vybrať zo širokej škály farieb a vzorov, aby ste vytvorili záhradný dizajn, ktorý sa vám páči.

5. Vhodné pre Rôzne Rastliny: Tieto záhony sú vynikajúce pre pestovanie kvetín, bylín, zeleniny a iných druhov rastlín. Môžete ich prispôsobiť potrebám vašej záhrady.

6. Jednoduchá Údržba: Betónové vyvýšené záhony nevyžadujú veľa údržby. Sú odolné voči burine a ľahko udržiavateľné.

Ak hľadáte spoľahlivé a trvanlivé riešenie pre svoju záhradu, betónové vyvýšené záhony sú skvelou voľbou. Okrem toho, že prispievajú k estetike vašej záhrady, poskytujú aj funkčné výhody, ktoré pomáhajú vašim rastlinám rásť zdravo a krásne.

Vlastnosti

Vyvýšené záhony majú lepšiu kontrolu nad stavom ,kvalitou a  zložením vašej pôdy. Namiesto toho, aby ste jednoducho pracovali s tým, čo máte, môžu byť vyvýšené záhony naplnené ideálnou pôdou, ktorú si vaše rastliny zamilujú. Kvalita a zloženie pôdy je totiž jedným z najdôležitejších faktorov (ak nie tým najdôležitejším), ktorý vedie k zdravej a úspešnej záhrade. Ideálna záhradná pôda je bohatá na organickú hmotu, má dostatočne sypkú štruktúru, aby umožnila rast koreňov, ľahko absorbuje vodu, ale je tiež dobre priepustná. Zdravá pôda je  plná prospešných mikroorganizmov. Možno je vaša pôda v záhrade takmer dokonalá. To je úžasné! Ste jeden zo šťastných pestovateľov. Napriek tomu mnohí domáci záhradníci zistia, že ich pôda v záhrade  nie je vhodná alebo žiaduca na pestovanie. Pôda môže mať napríklad slabú drenáž, nevhodné zloženie  príliš veľa ílovitej pôdy, bahna alebo veľmi kamenistej pôdy. Pred výsadbou budete musieť intenzívne pracovať a upraviť tieto druhy pôdy. Ešte horšie ak je pôvodná pôda kontaminovaná, ošetrená herbicídmi alebo inými pesticídmi. V takom prípade je potrebné sa výsadbe vyhnúť.

Ideálne rozmery?

Vyvýšené záhony sú zvyčajne hlboké, s dostatočným priestorom pre rast koreňov. Väčší  a hlbší koreňový systém znamená väčšie a zdravšie  rastliny!

Vo všeobecnosti vždy odporúčame  minimálnu hĺbku vyvýšených záhradných záhonov 30 cm. Ideálne je vytvoriť záhony hlboké aspoň 45 až 60cm. Niektorým rastlinam stačí len niekoľko centimetrov pôdy, ale väčšine bežných záhradných plodín, ako sú paradajky, paprika, kel a baklažán, bude najviac spokojná s výrazne hlbšou pôdou. Hlbšie záhony tiež  lepšie udržiavajú vlhkosť ako plytké záhony.

Mnoho záhradkárov naozaj oceňuje pohodlnú ergonómiu vyvýšených záhonov oproti záhradničeniu na volnej pôde. Náš chrbát a kolená to ocenia najviac. Vyvýšené záhradné záhony sú dostupnejšie pre ľudí, ktorí používajú invalidný vozík, chodítko alebo inak majú problém sa zohnúť. Ak máte obmedzenú pohyblivosť alebo problémy s chrbtom, urobte si vyvýšené záhony  na šírku maximálne 120 cm. Je to vo všeobecnosti maximálna odporúčaná  šírka. Čím je záhon širší, tým viac sa budete musieť nakloniť, aby ste mohli pracovať v strede záhonu. Niektoré vyvýšené záhony sú na nohách pre ešte lepšiu ergonómiu!

Ponúkame predaj cez eshop, najlacnejšie vyvýšené betónové záhony, tiež z dreva, záhony v záhrade.

betonove vyvysene zahony z dreva

 

Ochrana

Spodok všetkých našich vyvýšených záhonov  chránime galvanizovaným pletivom , aby sme chránili naše rastliny pred krtkami, hryzcami   a hrabošmi .

Záhony slúžia aj ako ochrana pred našimi domácimi zvieratami /pes,hydina/ a teraz veľmi premnoženými slimakmi..

Záhony majú tú výhodu, že umožňujú menšie prenikanie buriny ako záhradky v zemi.V prvom rade, ak naplníte svoje vyvýšené záhradné záhony čerstvou pôdou bez buriny, je oveľa menej pravdepodobné, že v nich burina vôbec vyrastie.

Vysoké okraje vytvorené vyvýšeným záhonom bránia prenikaniu buriny z blízkeho okolia . Môžete tiež zabrániť prenikaniu inváznej buriny zospodu tak, že pod vyvýšený záhon pred naplnením zeminou umiestnite nejaký typ bariéry proti burine. Pri inštalácii vyvýšeného záhradného záhona na dosť zaburinenú alebo len mierne zaburinenú plochu pomôže vystlanie spodnej časti záhona nenavoskovanou lepenkou /kartónom/.


Skrášlenie záhrady

Nie že by  záhrada na zemi nemohla vyzerať pekne, avšak  vyvýšené záhony prinášajú vizuálnu zaujímavosť do každého záhradného priestoru. Vytvárajú rozmer a dobre definovanú oblasť pestovania. Vyvýšené záhony rôznych veľkostí, výšok a tvarov možno kdekoľvek umiestniť a vytvoriť tak jedinečné a atraktívne záhradné návrhy.Nakoniec je jednoduchšie ich udržiavať upratané, odburinené, čisté ako záhony v zemi.

Umiestnenie

Veľkým prínosom vyvýšených záhradných záhonov je, že ich môžete nainštalovať prakticky kdekoľvek. Rovnako ako črepníky a iné nádoby, aj záhony sú veľmi všestranné  a niektoré sú dokonca mobilné. Môžete ich dať  na terasu, balkón, terasovito na stranu kopca, svahu alebo dokonca vytvoriť záhradu na streche. V podstate všade,  kde je dobré slnečné žiarenie. 

Predaj cez eshop

V poslednom období sa vyvýšené záhony čoraz viac spomínajú a využívajú. Tieto zvýšené záhony sú ideálne pre každého záhradkára, obzvlášť práve pre začiatočníkov, pretože si vyžadujú menej starostlivosti ako klasická záhradka a zároveň môžu pôsobiť aj ako efektívny prvok exteriéri.

Výsadba bylinkového záhona alebo pestovanie zeleniny na takejto vyvýšenej ploche je výborným nápadom a sú vhodné na použitie aj na menších pozemkoch a na miestach na ktorých by to z nejakých dôvodov nebolo možné zriadiť si záhradku.