Šlapáky a nášlapné kamene do vašej záhrady

11 položiek celkom

Cena

733
1733
Šlapák z andezitu Hrdzavo hnedý
€25,90 / m2

Tradičný kameň zo Slovenska, v tmavej (hrdzavo hnedej farbe) nepravidelných rozmerov. Ponúkame andezitové šlapáky v rôznych hrúbkach a rozmeroch podľa potrieb zákazníka.

Kód: 691/4 /
Nášľapný kameň Vápenec
€32,90 / m2

Nášľapný kameň Vápenec s prírodným povrchom nepravidelného tvaru. Tento vápenec z prírodného kameňa nájde svoje využitie v každej záhrade, je vhodný na stavbu chodníka alebo slúži ako nášlapný kameň. Taktiež aj ako chodník v záhrade,...

Kód: 685/5 /
Šlapák hnedý 2
€14,90 / ks

Hnedý šlapák Nuts 2 v rozmere 60 x 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák Nuts hnedý 2 z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná...

Kód: 679
452a5f46 0382 48aa 919a c333aef68342
€14,90 / ks

Žltý šlapák Nuts v rozmere 60 x 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák Nuts žltý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná kresba....

Kód: 750
Šlapák hnedý
€14,90 / ks

Hnedý šlapák Nuts v rozmere 60 x 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák hnedý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná kresba....

Kód: 676
Šlapák z andezitu Šedo hnedý
od €26,50 / m2

radičný kameň zo Slovenska, v tmavej (šedo hnedej farbe) nepravidelných rozmerov. Ponúkame andezitové šlapáky v rôznych hrúbkach a rozmeroch podľa potrieb zákazníka.

Kód: 694/2 /
stepping stones 3
€14,90 / ks

Šedý šlapák v rozmere 60 x 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák šedý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná kresba. Pôsobí veľmi...

Kód: 682
slapak hnedy
€8,50 / ks

Hnedý šlapák kruh v priemere 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák hnedý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná kresba. Pôsobí...

Kód: 670
kandla grey step website 126792171 xl2
€8,50 / ks

Šedý šlapák kruh v priemere 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák kruh šedý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná kresba. Pôsobí...

Kód: 673
kruh vyrez hnedy
€7,90 / ks

Hnedý šlapák výrez kruh v priemere 40 cm z indického kremičitého pieskovca. Šlapák výrez hnedý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná...

Kód: 688
bradroundstep 650x455
€8,50 / ks

Šlapák žltý z prírodného kameňa je veľmi estetického a pôsobivého vzhľadu krásne vyznie na väčšej ploche, pri ktorej je viac viditeľná jeho nádherná kresba.

Kód: 876

Nášlapné kamene do trávy, neodmysliteľná súčasť každej záhrady

Nášlapné kamene, známe aj ako "šlapáky," sú výborným doplnkom do záhrady a môžu plniť niekoľko funkcií. Sú nielen praktické pre chodníky a cesty v záhrade, ale aj esteticky príjemné, keď sú správne umiestnené a kombinované s ostatnými prvkami záhradného dizajnu. Tu sú niektoré možnosti a rady týkajúce sa nášlapných kameňov ako dekorácie do záhrady:

  1. Chodníky a Cesty: Nášlapné kamene môžete využiť na vytvorenie chodníkov alebo ciest v záhrade. Dajú vám stabilnú plochu na chôdzu a zároveň pridajú prírodný vzhľad.

  2. Zvýraznenie Záhradných Úsekov: Položením nášlapných kameňov okolo kvetinových záhonov alebo záhradných postelí môžete vizuálne oddeliť rôzne časti záhrady a zvýrazniť ich.

  3. Vodné Prvky: Ak máte v záhrade jazierko alebo potok, nášlapné kamene môžu byť umiestnené tak, aby vytvorili cestičky cez vodné prvky alebo okolo nich.

  4. Estetické Dispozície: Môžete vytvoriť estetické kompozície s rôznymi druhmi kameňov a ich rôznymi tvarmi a veľkosťami. Týmto spôsobom vytvoríte vizuálne zaujímavé miesta v záhrade.

  5. Vozovky pre Kolesá alebo Vozík: V niektorých prípadoch môžu byť nášlapné kamene umiestnené tak, aby vytvorili vozovky pre kolesá alebo vozíky, ktoré by mali prístup do záhrady.

  6. Prirodzený Vstup do Domu: Ak máte kamenný chodník alebo terasu, môžete ho zdôrazniť nášlapnými kameňmi, ktoré vedú k vstupu do vášho domu.

  7. Sadový Štýl: Pri výbere nášlapných kameňov zvážte ich farbu, tvar a textúru, aby zapadli do celkového štýlu vášho záhradného dizajnu.

  8. Bezpečnosť a Stabilita: Dôležité je postarať sa o správnu inštaláciu nášlapných kameňov tak, aby boli stabilné a bezpečné na chôdzu.

  9. Údržba: Dbajte na pravidelnú údržbu nášlapných kameňov, vrátane čistenia a opravovania, ak je to potrebné.

  10. Kombinácia s Rastlinami: Pre estetický efekt môžete kombinovať nášlapné kamene s rastlinami, ako sú okrasné trávy, ktoré rastú medzi kameňmi.

Nášlapné kamene môžu byť vynikajúcim príspevkom k vašej záhrade, pridávajúc praktické a estetické hodnoty. Dôležité je mať na pamäti ich umiestnenie a harmonickú integráciu do záhradného dizajnu.

Nášlapné kamene, šlapákové kamene alebo šlapáky väčších priemerov od 30 cm – 60 cm a hrúbka od 2 cm -  8 cm nájdu svoje využitie v každej záhrade, sú vhodné aj na stavbu chodníka. Nepravidelné šlapáky z prírodného kameňa ako je indický pieskovec, andezit či vápenec slúžia ako nášlapné kamene. Šlapáky slúžia k vybudovaniu cestičiek a prírodných chodníkov v záhrade, pred domom alebo v parku. Ukladanie je možné do suchého alebo betónového lôžka.

 

Šlapákové chodníčky sú veľmi estetickým riešením v záhrade. Do zeme iba zapustíte jednotlivé šlapáky, medzi ktorými bude rásť tráva alebo iná vegetácia. Na tento účel môžete použiť nášlapné kamene alebo šlapáky z andezitu, šlapáky z bridlice, vápenca,  nášlapné kameňe z indického pieskovca, či veľké dekoračné kamene. 

Ak použijete naozaj ťažké a veľké šlapáky, nemusíte ich ani zakopávať, ale iba položiť priamo na trávu či zem, čím vytvoríte nadúrovňový šľapákový chodník.

Ako si uľahčiť údržbu? 

Údržbu okolo šlapákov si uľahčíte do istej miery aj správnym vysadením nízko rastúcich alebo plazivých rastlín, či tráv. Vhodnými druhmi sú Flox šidlolistý, Trahok rímsky, Rožec plstnaný, Mydlica bazalkovitá, Materina dúška, Delosperma congestum, Zbehovec, Machovička šidlovitá, Kostrava sivá, Portulaka zeleninová, Skalník Dammerov, Brečtan popínavý, Zimozeleň menšia, Pachysandra vrcholová, Rozchodník skalný, Kyslička, Medvedica lekárska, Kopytník európsky, Čerkáč peniažtekový.

nášlapné kamene v záhrade