Kamene do gabiónov

Gabiónové plotové systémy sa v porovnaní s klasickými gabiónmi líšia hneď v niekoľkých rozdieloch. Asi najzásadnejším je použitie iného pletiva. Gabiónové plotové systémy sú vyrábané zo špeciálneho pletiva s okami 5x20 cm. Toto pletivo tvorí svislý drôt o hrúbke 5 mm a vodorovný "U" profil.

 
3 položiek celkom

Cena

9200
19200
dd080ed7 3591 4abe 9664 3fa9e86552d9
€200 / tona s DPH

Vďaka svojej textúre a štruktúre (sivá, mierne trblietavá farba v priereze, vrstvená štruktúra) sa používa v záhradnej architektúre. Skvele sa hodí do skalky alebo na vybudovanie vodnej kaskády, prípadne ako výpň gabiónu.

Kód: 747
Andezit Šedo Hnedý štiepaný kameň
od €11,90 / m2 s DPH

Tradičný štiepaný obklad alebo dlažba z andezitu, v tmavej (šedo hnedej farbe) nepravidelných rozmerov. Ponúkame andezit v rôznych hrúbkach a rozmeroch podľa potrieb zákazníka.

Kód: 385/OBK
7d020535 4307 4c08 919e 258f64d52e09
od €9,90 / m2 s DPH

Tradičný štiepaný obklad alebo dlažba z andezitu, v tmavej (hrdzavo hnedej farbe) nepravidelných rozmerov. Ponúkame andezit v rôznych hrúbkach a rozmeroch podľa potrieb zákazníka.

Kód: 382/OBK2

Kamene do gabiónov - Estetická a funkčná voľba pre vaše exteriérové riešenia

Hľadáte dokonalý spôsob, ako oživiť váš exteriér a zároveň vytvoriť funkčné architektonické prvky? Kamene do gabiónov sú ideálnym riešením pre moderné, estetické a dlhotrvajúce konštrukcie v exteriéri.

#ShowMore#

Čo sú kamene do gabiónov?

Kamene do gabiónov sú špeciálne vybrané a tvarované kamene, ktoré sú ideálne na plnenie oceľových konštrukcií známych ako gabióny. Tieto kamene nie lenže poskytujú estetický vzhľad, ale sú aj veľmi odolné voči poveternostným vplyvom.

Výhody kameňov do gabiónov:

  1. Estetika: Prirodzený vzhľad kameňov do gabiónov pridáva štýl a eleganciu k akejkoľvek exteriérovej ploche.
  2. Odolnosť: Kamene sú odolné voči korózii, vode, mrazu a UV žiareniu.
  3. Flexibilita: Gabióny plnené kameňmi môžete použiť na rôzne účely - od podporných múrov až po dekoratívne prvky.
  4. Ekologické riešenie: Kamene sú prirodzený materiál a ich použitie v gabiónoch znižuje potrebu betónu a iných menej environmentálne priateľských riešení.

Ako vybrať správne kamene?

Pri výbere kameňov do gabiónov je dôležité zohľadniť niekoľko faktorov: veľkosť gabiónov, umiestnenie, funkčnosť a estetické preferencie. Ponúkame široký výber kameňov rôznych farieb, tvarov a veľkostí, ktoré vyhovujú rôznym požiadavkám a štýlom.

Prečo vybrať práve nás?

  1. Kvalita: Naša ponuka zahŕňa len najvyššiu kvalitu kameňov, ktoré boli starostlivo vybrané a spracované.
  2. Expertíza: dlhoročné skúseností v oblasti dodávky kameňov pre gabióny, vieme, ako splniť vaše požiadavky.
  3. Rýchla dodávka: Vďaka našej rozsiahlej sieti dodávateľov garantujeme rýchle a spoľahlivé dodanie kameňov priamo k vám.

Zaujali vás naše kamene do gabiónov? Kontaktujte nás a spoločne nájdeme najlepšie riešenie pre váš exteriér.

Gabiónové ploty, kamene do gabiónov

Gabiónové plotové systémy sa v porovnaní s klasickými gabiónmi líšia hneď v niekoľkých rozdieloch. Asi najzásadnejším je použitie iného pletiva. Gabiónové plotové systémy sú vyrábané zo špeciálneho pletiva s okami 5x20 cm. Toto pletivo tvorí svislý drôt o hrúbke 5 mm a vodorovný "U" profil.

Pletivo je pomocou skrutkových spojov zostavené do jednotlivých dielov s rozmermi podľa priania zákazníka. Samotný plot môže byť tvorený zo stĺpov, plotových segmentov, samostaných pletív, alebo rôznych drevených či iných výplní. Časté je tiež použitie kombinácie rôznych zmienených častí do jedného estetického celku.  

Plotové diely a tiež stĺpiky obsahujú, v závislosti od rozmerov dielu, jednu alebo dve výstuhy. Jedná sa o oceľový profil (jekel) 10x10 cm, ktorý zasahuje cca 40 cm do zeme, kde ho betónujeme. Zvyšná časť profilu slúži vo vnútri gabiónu ako výstuha, dodávajúca gabiónovej konštrukcii stabilitu. Tento profil je tiež prepojený s čelnými stenami gabiónu pomocou špeciálnych distačných tiahel.

Veľkou výhodou gabiónových plotových systémov je ich malá šírka – nezaberajú zbytočne veľa priestoru a sú na pohľad subtílnejšie než klasické gabióny. Hodí sa preto najmä na oplotenie záhrady, oddelenie časti pozemku od inej, alebo ako rôzne dekoračné gabiónové stavby či prvky.