Socha Mint

Kód: 271
Neohodnotené
€159 / ks s DPH €132,50 bez DPH
Skladom

Kamenná socha Mint je z prírodného kameňa, kremičitého pieskovca, ktorý bol opracovaný do vizuálne zaujímavého trojrozmerného tvaru. Kamenosochárstvo je činnosť, pri ktorej sa kúsky hrubého prírodného kameňa tvarujú kontrolovaným odstraňovaním kameňa. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Socha Mint z kremičitého pieskovca

Vzhľadom na stálosť materiálu možno nájsť dôkazy o tom, že aj najskoršie spoločnosti sa oddali nejakej forme kamenárstva, hoci nie všetky oblasti sveta majú také množstvo dobrého kameňa na rezbárstvo ako Egypt, Grécko, India a väčšina Európy.

Petroglyfy (tiež nazývané skalné rytiny) sú možno najskoršou formou. Vyrezávanie kameňa do sochy je činnosť staršia ako samotná civilizácia, počnúc azda vyrezanými obrazmi na stenách jaskyne. 

Prehistorické sochy

boli zvyčajne ľudské podoby, napríklad Venuša z Willendorfu a sochy bez tváre z kykladských kultúr starovekého Grécka. Neskôr kultúry vymysleli do kameňa zvieracie, ľudsko-zvieracie a abstraktné formy. Najstaršie kultúry používali abrazívne techniky a moderná technológia používa pneumatické kladivá a ďalšie zariadenia. Ale po väčšinu ľudskej histórie používali sochári kladivo a dláto ako základné nástroje na vyrezávanie kameňa.

Pri  priamej  metóde vyrezávania kameňa sa práca zvyčajne začína výberom kameňa na vyrezávanie, ktorého vlastnosti ovplyvnia výber umelca v procese navrhovania. Umelec využívajúci priamu metódu môže používať náčrty, ale vyhýba sa použitiu fyzického modelu. Plne dimenzionálna forma alebo postava je prvýkrát vytvorená v samotnom kameni, keď umelec odstráni materiál, nakreslí náčrty na kamennom bloku a popri tom rozvíja dielo.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy z prírodného kameňa kameňa do interiéru alebo exteriéru
Hmotnosť: 25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: