NKF biele lepidlo C2TE S1

Kód: 460
€25,80 / ks s DPH €21,50 bez DPH €1,03 / 1 kg
Skladom

NKF biele flexibilné lepidlo je flexibilná, minerálna zmes. Vysoká priľnavosť k podkladu. Ľahké spracovanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Quick Mix NKF - biele lepidlo

NKF biele C2TE S1 flexibilné lepidlo je flexibilná, minerálna zmes. Vysoká priľnavosť k podkladu. Ľahké spracovanie. Na lepenie na steny aj podlahy. Na lepenie dlažieb a obkladov z mramoru a rôznych druhov prírodného kameňa, plochy s bielym škárovaním . Na použitie vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Vhodné aj na lepenie na podlahové kúrenie, balkóny, terasy. Na lepenie na betóny, anhydrity, potery, pórobetón, sadrokartón, vápenno-cementové a cementové omietky atď. Po vytvrdnutí odolné voči mrazu a vode

Vhodným podkladom pre lepenie

sú pevné, nosné, rovné plochy. Podklad musí byť nasiakavý, suchý, čistý, zbavený voľných častíc, prachu atď. Musí byť zbavený nesúdržných vrstiev, výkvetov, mastnôt a iných separačných prostriedkov. Silne nasiakavé podklady pred lepením upravíme vhodnou penetráciou podľa typu podkladu (quick-mix EMU, HE, HAGAS a pod.), prípadne zvlhčíme. Nenasiakavé, hladké plochy (napr. staré obklady) ošetríme prechodovým mostíkom QG alebo QB. Ako podklad nie sú vhodné pružné plochy a materiály, ktoré sa deformujú, napr. pôsobením vlhkosti (drevo atď.), plochy s aktívnymi trhlinami a pod.

plastickej konzistencie vhodnej na lepenie do tenkovrstvového lôžka . Zámesová voda musí zodpovedať EN 1008. Nechajte cca 5 minút odležať a ešte raz krátko premiešajte. Namiešanú zmes spracujte do max. 4 hodín. Je zakázané pridávať ďalšiu vodu do už rozmiešanej zmesi alebo namiešanú zmes miešať s ďalšou suchou zmesou. Namiešanú zmes spracujte natiahnutím hladidlom (antikorovým, oceľovým) na pripravený podklad tak, aby bolo zaistené celoplošné pokrytie podkladu súvislou vrstvou lepidla a tým celoplošné prilepenie. Následne povrch vrstvy lepidla „učešte“ zubovou stranou hladidla (zub cca 6 × 6 mm alebo 8 × 8 mm) držaného so sklonom cca 45° k upravovanej ploche. Do takto pripraveného maltového lôžka postupne vkladajte obkladové prvky.   Nenaťahovať väčšiu plochu, než je možné v čase otvorenia (cca 30 min.) obložiť. Do natiahnutej vrstvy lepidla, po začatí procesu tuhnutia (vytvorení šupky), je zakázané pokračovať v lepení. Lepidlo je nutné odstrániť a natiahnuť nové. Je zakázané používať dodatočne vodu pri „oživovaní“ už tuhnúceho povrchu. Pri lepení na vysoko namáhané plochy (terasy, balkóny a i.) vo vonkajšom prostredí, na plochy priemyselných podláh, obchodných priestorov alebo v miestach zaťažovaných vlhkosťou, napr. v kúpeľniach, je nutné postupovať metódou lepenia „butter-floating“, aby sa zamedzilo vzniku dutín. Pri lepení na plochy s podlahovým kúrením musí byť kúrenie minimálne 24 hodín dopredu vypnuté a môže byť znovu uvedené do prevádzky až po vytvrdnutí lepidla, prípadne neskôr aplikovanej škárovacej hmoty. Existujúce dilatačné škáry vytvorené v podklade je nutné vytvoriť v lepenom obklade. Pri lepení taktiež dodržujte odporúčané postupy stanovené výrobcami lepených obkladových materiálov a nariadenia noriem pre vykonávanie obkladov a dlažieb. V prípade potreby odporúčame dopredu vykonanie vlastnej skúšky. Nespracovávajte pri teplotách vzduchu a podkladu pod +5 °C a nad 30 °C. Zhotovené dielo je potrebné chrániť pred nepriaznivými klimatickými podmienkami, najmä pred rýchlym vysušením vetrom, vysokými alebo nízkymi teplotami, pred pôsobením dažďa, vysokej vzdušnej vlhkosti, mrazu a priameho slnečného žiarenia. Dodatočné pridávanie kameniva, spojiva alebo iných prísad do maltovej zmesi je zakázané.

Dodatočné parametre

Kategória: Ochrana a lepenie prírodného kameňa
Hmotnosť: 25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: