Okrúhliak Andezit

Kód: 46/VEL
€8,90 / ks €7,42 bez DPH

Zvoľte variant

Okrasný okrúhliak andezit, charakteristické farby fialová, hrdzavá, šedá.

Detailné informácie

Veľkosť 5 - 10 cm, (25 kg balenie)
Skladom | 46/VEL
€8,90 / ks
€7,42 bez DPH

Podrobný popis

Dekoračný okrúhliak Andezit

Okrasný okrúhliak Andezit má veľké využitie, najčastejšie sa využívajú ako kameň do skalky či kameň do záhrady. Väčšie frakcie andezitu sú vhodné na vyplnenie gabiónov. 

Táto nádherná výlevná vyvretá hornina sivej až tmavosivej farby s častými porfyrickými výrastlicami minerálov. Andezitové lávy eruptujú s teplotou 900 až 1100 °C, ich erupcie sú často explozívne. Jeho hlbinným ekvivalentom je diorit do ktorého skupiny je zaraďovaný. Medzi hypoabysálne a subvulkanické ekvivalenty patria dioritové porfýry a lamprofýry - kersantit a spesartit. Predterciérne andezity sú označované ako paleoandezit, predtým tiež porfyrit. 

Andezity sú podobne ako bazalty 

jednými z najrozšírenejších vulkanických hornín, ich blízke vzájomné prepojenie a podobný makroskopický vzhľad môže komplikovať ich rozlíšenie. Vznik andezitov je spojený so sopečnou aktivitou.

Vďaka svojej farbe je veľmi oblúbený a vyhľadávaný. Možnosť zakúpenia vo vreckách alebo v big bagoch. V skalkách je ideálne skombinovať viacero druhov, prípadne frakcií, čím výtvoríte unikátny vzhľad. Takto skombinovaná skalka urobí radosť nielen vám ale aj vašej rodine.

Je veľmi dôležité pod Andezit ale aj pod iné dekoračné kamene, okrasné kamene, dekoračnú kôru alebo štiepku umiestniť kvalitnú tkanú geotextíliu.

Dodatočné parametre

Kategória: Dekoračné okrúhliaky, okrasné kamene, dunajský, riečny kameň
Balenie: 25 kg vr.
Druh: andezit
Farba: fialová
Frakcia: 5 - 10 cm
Typ: okrúhliak
Výdatnosť (5 cm vrstva): 75 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: