Socha Teak

Kód: 280
€159 / ks s DPH €132,50 bez DPH
Skladom

Kamenná socha Teak je z prírodného kameňa, kremičitého pieskovca, ktorý bol opracovaný do vizuálne zaujímavého trojrozmerného tvaru. Kamenosochárstvo je činnosť, pri ktorej sa kúsky hrubého prírodného kameňa tvarujú kontrolovaným odstraňovaním kameňa. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Socha Teak z kremičitého pieskovca

 

Socha Panny Márie z indického pieskovca Teak

Naša socha Panny Márie z indického pieskovca Teak je jedinečným a pôsobivým umeleckým dielom, ktoré prináša duchovnú hĺbku a krásu do vášho prostredia. Táto socha zachytáva Pannu Máriu, Matku Božiu, v jemných detailoch a s úctou ku jej symbolike.

Socha je ručne vytesaná z indického pieskovca teak, čo dodáva jej krásny a prírodný vzhľad. Každý detail postavy Panny Márie, od jej odevu po jej výraz, je starostlivo spracovaný remeselníkmi so špecializovanými zručnosťami.

Indický pieskovec teak je známy svojou jedinečnou textúrou a teplými tónmi, čo robí túto sochu vhodnou pre interiérové aj exteriérové umiestnenie. Môže zdobiť váš domov, kaplnku, alebo záhradu, pridávajúc do vášho prostredia duchovný rozmer a estetickú hodnotu.

Socha Panny Márie je symbolom náboženskej viery a duchovnej oddanosti. Je to umelecký kúsok, ktorý nie len zdobí váš priestor, ale aj poskytuje miesto pre modlitbu, reflexiu a pokojnú meditáciu. Investujte do tohto diela, ktoré prinesie do vášho života duchovnú hĺbku a pokojnú atmosféru.

 

Prehistorické sochy

boli zvyčajne ľudské podoby, napríklad Venuša z Willendorfu a sochy bez tváre z kykladských kultúr starovekého Grécka. Neskôr kultúry vymysleli do kameňa zvieracie, ľudsko-zvieracie a abstraktné formy. Najstaršie kultúry používali abrazívne techniky a moderná technológia používa pneumatické kladivá a ďalšie zariadenia. Ale po väčšinu ľudskej histórie používali sochári kladivo a dláto ako základné nástroje na vyrezávanie kameňa.

Pri  priamej  metóde vyrezávania kameňa sa práca zvyčajne začína výberom kameňa na vyrezávanie, ktorého vlastnosti ovplyvnia výber umelca v procese navrhovania. Umelec využívajúci priamu metódu môže používať náčrty, ale vyhýba sa použitiu fyzického modelu. Plne dimenzionálna forma alebo postava je prvýkrát vytvorená v samotnom kameni, keď umelec odstráni materiál, nakreslí náčrty na kamennom bloku a popri tom rozvíja dielo.

Dodatočné parametre

Kategória: Sochy z prírodného kameňa kameňa do interiéru alebo exteriéru
Hmotnosť: 25 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: